Novinky

Aj tento rok podporíme akciu Na bicykli deťom

14.06.2018

Charitatívna cyklojazda Na bicykli deťom už po deviatykrát spojí všetkých, ktorí túžia podať pomocnú ruku detským onkologickým pacientom a ich rodičom.

16.– 23. 6. 2018 vysadnú rodičia pacientov, známi, priatelia, a všetci dobrí ľudia na bicykle, aby cyklojazdou naprieč Slovenskom pritiahli pozornosť k deťom s onkologickým ochorením a ich blízkym.

„Deti sú naše najväčšie poklady, pre ktoré sme ochotní urobiť čokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek. Obzvlášť vtedy, keď bojujú so zákernou chorobou, ktorá v nás vyvoláva strach a beznádej. Na to, aby sme mohli vykonať veľké činy, ktoré môžu zachrániť ľudský život, však niekedy stačí paradoxne veľmi málo. Stačí chcieť pomôcť!“, Miro Bílik, zakladateľ OZ Deťom pre život a organizátor cyklojazdy.

Na bicykli deťom je charitatívny projekt, ktorého cieľom je okrem pomoci onkologickým pacientom a nemocniciam poukázať na fakt, že úspešnosť vyliečenia u detí postihnutých touto chorobu je až 70 %. Práve bicyklovanie a radosť z jazdy symbolizuje boj proti predsudkom, že choroba je smrteľná.

Na bicykel vysadnú a do pelotónu sa pridajú aj mnohé známe osobnosti, ako tanečník Jaro Bekr, futbalista Robo Vittek, vodní slalomári bratia Hochschornerovci, atlét Matej Tóth, hokejisti Miro Lažo, Peťo Podhradský a Ľubomír Višňovský.

Ak sa chcete pridať a pomôcť detským pacientom, zúčastnite sa našej cyklojazdy, kdekoľvek nasadnite a pridajte sa k nám, alebo počas nej prispejte priamym vkladom na číslo účtu

SK8109000000000634728036 


Peniaze zo zbierky budú použité na rekondičné pobyty detí, podporu nemocníc a projekt „Auto pre deti“, ktoré bude k dispozícii na prevozy chorým deťom zo sociálne slabších rodín. Individuálna doprava, ktorú prevádzkujme zdarma, pomáha deťom a ich rodinám už šesť rokov.