Novinky

Pozývame vás na hodovú cykločasovku!

17.09.2018


Počas Ružinovských hodových slávností 29. septembra opäť vysadneme na bajky pre dobrú vec. Pridajte sa k nám!

29. septembra 2018 sa už po 11. krát uskutoční charitatívne cyklistické podujatie Ružinovská cykločasovka, ktoré spojí všetkých nadšencov cyklistiky.

Cyklojazda je už tradične súčasťou Ružinovských hodov a každý rok sa teší veľkému záujmu verejnosti, aj rôznych osobností politického, športového a spoločenského života, ktoré majú spoločnú lásku k športu a chuť pomáhať.

Ružinovská cykločasovka opäť ponúkne kategórie pre malých, veľkých i skôr narodených, profi či hobby cyklistov. Chýbať nebude ani obľúbená rodinná kategória s vozíkmi a detskými sedačkami. Tradičná trasa cykločasovky meria 4,8 km a vedie od Areálu hier Radosť Štrkovec po Ružinovskej ulici – kde je štart aj cieľ pretekov – s otočkou na konečnej električiek a späť. Vyhodnotenie bude o 16.30 v Parku Andreja Hlinku.

Časť štartovného poputuje na projekt Na bicykli deťom, ktorého cieľom je okrem pomoci onkologickým pacientom a nemocniciam poukázať na fakt, že úspešnosť vyliečenia u detí postihnutých touto chorobou je až 70%. Práve bicyklovanie a radosť z jazdy symbolizuje boj proti predsudkom, že choroba je smrteľná.

Tešíme sa na vás, prihlásiť sa môžete tu: http://ruzinovskacasovka.sk